همایش توجیهی ماه مبارک رمضان و آسیب شناسی ماهواره (دجال واره) با حضور نماینده ولی فقیه سپاه امام سجاد (ع) و حاج یدا... بهتاش

همایش توجیهی ماه مبارک رمضان و آسیب شناسی ماهواره (دجال واره)

بسیج مداحان،همایش توجیهی ماه مبارک رمضان ویژه مداحان و مدیران هیئت های مذهبی در روز پنجشنبه مورخ 05/04/93 در سالن غدیر فرمانداری شهرستان بندرعباس با سخنرانی نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین رستگار و همچنین سخنرانی حاج یدا... بهتاش از اساتید برجسته مداحی در کشور با حضور جمعی از مداحان و مدیران هیئت های مذهبی استان هرمزگان برگزار گردید.

به گزارش بسیج مداحان استان هرمزگان،نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین رستگار:

 ایشان با تبریک اعیاد گذشته شعبانیه به بیانات مقام معظم رهبری اشاره کردند و یادآور شدند که شما مداحان کلیات را می دانید و باید مصادیق را هم بدانید. همچنین قشر مداحان را یکی از تأثیر گزارترین اقشار جامعه دانستند. که باید در بحث سیاسی به روز باشد و ماه رمضان را بهترین فرصت دانستند که در بین مردم مداحان باید در رابطه با ماهواره (دجال واره) روشنگری کنند. ایشان در ادامه بحث جهانخواری آمریکا را بیان کردند و یاد آور شدند که استکبار رو به زوال و نابودی است.

در ادامه این همایش کارگاه آموزشی یک ساعته با تدریس یک ساعته حاج یدا... بهتاش برگزار شد که در ذیل به خلاصه ای از موضوعات مطرح شده اشاره شده است :

1-    اخلاق و دوری از گناه

2-    نخواندن روضه دروغ، چرا که به قول امام معصوم (ع) دروغ بدتر از شراب خواری است

3-   مداح نباید پشت سر مداح دیگر غیبت و بد گویی کند برعکس با ید پیش دیگران از مداح دیگر باید تعریف و تمجید کرد.

4-   مداح باید به استجابت دعای خودش ایمان داشته باشد.

5-    اهمیت فراوان به نمازهای واجب و جماعت.

6-    اشاره به آسیب های مداحان خواهر و سفره های نذری خانگی.

ایشان در پایان سخنرانی اش دقایقی را به مداحی پرداختند.

در پایان همایش بیانیه ای توسط برادر محمود ارجمند در خصوص تحولات عراق و محکومیت گروه تکفیری داعش در هفت بند که اشاره به آمادگی و گوش به فرمان بودن مداحان، ذاکران و مدیران هیئت های مذهبی استان هرمزگان از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری بود قرائت شد.